Skip to content

Služby

Aerial view of woman using computer laptop and a smartphone on w
 

Poradenství

NEXTIN poskytuje svým klientům poradenské služby zejména v oblasti telekomunikací. Naši konzultanti pokrývají široké spektrum fixních i mobilních technologií a produktů, které jsou určeny jak pro oblast retailových zákazníků, tak i pro oblast wholesale. Naše práce se prolíná celým světem pevných i mobilních sítí –od infrastruktury, fixního a wireless broadbandu, po správu produktového portfolia až k identifikaci obchodních příležitostí v oblasti retailu i wholesale.

NEXTIN vám dokáže pomoci s vaší obchodní strategií dvěma způsoby: můžeme být pouze v roli konzultanta a poradce, nebo se můžeme stát i přímým účastníkem a tvůrcem rozvoje vašich strategických plánů (interim management).

Korporátní strategie

Firmy působící v oblasti telekomunikací musí řešit složitá rozhodnutí ve velmi turbulentním prostředí. Dokážeme rychle porozumět situaci našich klientů,zpřehlednit ji v mnoha vrstvách, zmapovat hrozby a nastavit pro klienta optimální kurz, jak nejlépe projít všemi turbulencemi trhu.

Business plánování

Dokážeme vám pomoci s identifikací klíčových schémat trhu a najít optimální pozici vašeho produktu i způsob, jak váš produkt na trhu umístit.

Business development

Uzavírání obchodů, aliancí a partnerství vyžaduje důkladné pochopení stavu vaší firmy i stavu vašich potenciálních partnerů. Pomůžeme vám najít způsob jak navýšit vaše prodeje, jak zlepšit vaše distribuční kanály a jak zvýšit míru akceptace vašich nabídek. Dokážeme vám také případně pomoci vybudovat úspěšný nový byznys.

Naše služby se zaměřují na:

  • Partnership & alliance development
  • Distribution & channel development
  • Dojednávání kontraktů a jejich management
  • Financování (startup kapitál)

Produktová strategie

Naši konzultanti jsou experty jak v oblasti wholesale, tak v oblasti retailu a pracovali na mnoha produktech. Vždy se zaměřují na ty klíčové vlastnosti produktu, které rozhodují o jeho konkurenceschopnosti a postavení na trhu.

Partnerská strategie

Chytré partnerství je pro úspěch na trhu zásadní. A to zejména v době, kdy je zcela jasné, že uživatelská zkušenost u produktu nekončí. Můžeme vám pomoci s distribučním řetězcem, s hledáním partnerů pro vývoj, s obsahovým ekosystémem, s dodavateli řešení, atd.

Analýza konkurence

Vždy je nutné pečlivě sledovat svoji konkurenci. Můžeme vám pomoci pohybovat se na trhu a překonávat svoje konkurenty, shromažďovat best-practice a hledat cesty jak využít tržní výhody jako první. Naši konzultanti mohou uplatnit své široké znalosti telekomunikačního trhu nejen při hodnocení vaší konkurence, ale také při hodnocení vaší firmy a ukázat vám, jak se jako konkurent jevíte ostatním vy sami.

 

 

Projektový management

Od ostatních společností zabývajících se poradenstvím a řízením projektů se odlišujeme zejména naší jedinečnou pozicí v centru telekomunikačního a technologického inovačního ekosystému, který se dotýká všech hlavních telekomunikačních oblastí.

Příklady našich nedávných projektů:

  • Analýza trhu a definice obchodní strategie pro velkého domácího telekomunikačního operátora
  • Definice strategie pro mezinárodní roaming s ohledem na nový regulatorní rámec EU pro velkého telekomunikačního operátora
  • Projekt mezinárodních cestovatelských SIM karet pro cestovní kancelář
  • Mezinárodní datové pokrytí – řešení IoT
  • Specializované poradenství v restrukturalizačních projektech
  • Bezpečnost telekomunikačních řešení

 

 

Globální mobilní datový roaming

NEXTIN vyvíjí různá řešení zajišťující globální pokrytí pro mobilní broadband a IoT (Internet věcí).

NEXTIN řešení využívají fyzické SIM karty nebo take virtuální SIM karty – jako je GSMA eSIM, vSIM a další.

NEXTIN je obchodním partnerem hlavních lídrů na trhu, což zajišťuje dostupnost služeb ve vice než 400 mobilních sítích ve 120 zemích.